Facebook
Pinterest
Instagram
  •  PORADY EXPERTA   •  ZIMOWY ŚLUB, POBIERAMY SIĘ W GRUDNIU

ZIMOWY ŚLUB, POBIERAMY SIĘ W GRUDNIU

 

Wszyscy wiemy, że grudzień to magiczny czas. Dla Was może być wyjątkowy także poprzez organizację ślubu w grudniu. Zimowe przyjęcia są niezwykle magiczne i klimatyczne .

Zimowe śluby krążą myślami wokół śnieżnych krajobrazów. Nie mamy pewności, że planując zimowy ślub będziemy otoczeni białym puchem. I to przez mało przewidywalną pogodę w Polsce zimowe śluby nie cieszą się zbyt dużą popularnością.

Chcemy Was przekonać, że śluby zimowe są przepiękne i warto rozważyć je podczas ustalania daty ślubu. Przysięga zorganizowana w plenerze przy wiejącym wietrze czy też padającym śniegu może być równie magiczna jak letnie słońce.

Przedstawimy Wam 5 argumentów, które być może pokaż Wam uroki zimowego ślubu

  1. Odmienność czyli dlaczego Wasz ślub zostanie zapamiętany na długo

Większość organizowanych wesel odbywa się w sezonie wiosenno-letnim. Wybierając czas zimowy na zorganizowanie zimowego wesela na pewno będziecie się wyróżniać. Terminy grudniowo – styczniowe mają stosunkowo niewielką popularność w porównaniu do okresu letniego. Czas ten jest odpowiedni dla osób, który lubią iść pod prąd i chcą stworzyć coś wyjątkowego.  Na pewno długo pozostanie gościom we wspomnieniach. Wasze zimowe wesele przemyślne w sposób szczególny będzie jedynym taki zorganizowanym w danym roku. Nie zostanie porównane do żadnego innego, organizowanego w lecie.

  1. Magia dekoracji

O tym, że zimowe dekoracje różnią się od tych przygotowywanych w ciągu lata nie trzeba nikomu mówią. Wybór kwiatów ich kolorystyka jest zupełnie odmienna. W zimie może pozwolić sobie na elementy dekoracyjne, na które w ciągu sezonu letniego nie moglibyśmy przygotować. Magią przyjęć zimowych jest to, że gdy za oknem mamy mniej sprzyjające warunki, możemy bardziej rozgrzać atmosferę wewnątrz. Zimą możecie bawić się intensywnymi kolorami. Jeżeli organizujecie wesele w grudniu, możecie skorzystać z barw Bożonarodzeniowych i wykorzystać intensywne czerwienie, zielenie i złota. Nie bójcie się wykorzystywać mocnych kolorów, wszelkiego rodzaju granaty w połączeniu ze srebrem lub złotem będą przepięknie wyglądać. Należy postawić na dodatkowe ciepłe elementy w dekoracjach, takich jak przytulność świec. Ocieplić salę możecie poprzez dekoracją światłem, ze względu na szybko zapadający zmrok. Dekoracje te już podczas pierwszych chwil na Sali spełnią swoje zadanie i dodając uroku na Waszym zimowym weselu. Jeżeli udałoby się Wam znaleźć salę z kominkiem, będziecie mieli nieoceniony klimat w lokalu.

 

 

 

  1. Menu czyli czym zaskoczyć Waszych gości

Zimą śmiało możecie postawić na dania gorące, po które goście będą na pewno chętniej sięgać. Warto wykorzystać w menu produkty, które przypadają na sezon zimowy, będą to między innymi jabłko czy gruszka. Stawiajcie także na zupy, bo każdy z nas sięga po nie w chłodne dni. Co jest dodatkowym atutem, możecie zaskoczyć swoich gości przygotowując grzane wino, któż z nas pił grzane wino na weselu w wiosną czy latem  ? Raczej nikt, a zima daje nam takie możliwości. Zapach przypraw korzennych na długo pozostanie we wspomnieniach Waszych gości. Możecie poprosić lokal o przygotowanie gorącej czekolady, co będzie dla dzieci nielada atrakcją.

 

  1. Atrakcje na zimowym weselu

Jeżeli aura będzie dla nas łaskawa i za oknem będzie przepiękna biała zima mamy szansą zaskoczyć naszych gości atrakcjami zaplanowanych na naszym weselu. Kulig jest  co prawda ryzykowny dla naszych pań, które będą w szpilkach i cienkich sukienkach, ale na pewno krótkiej przejażdżce mało która odmówi. Pokaz pirotechniczny czy też pokaz fireshow na tle zimowego krajobrazu nabiorą zupełnie innego znaczenia. Doskonale także sprawdzą się zimne ognie, które w białej scenerii dadzą nam przepiękne zdjęcia, a nasi goście chociaż przez chwilę wrócą do lat dziecięcych gdzie zimne ognie były jedynym ogniem, który rodzice pozwalali nam odpalić w święta.

  1. Stylizacja pary młodej oraz zimowa sesja

W zimie zwłaszcza Panna Młoda może raz w życiu poczuć się jak Królowa śniegu. Zimowa Panna Młoda w sukni ślubnej może mieć jak w żadnej innej porze dużą ilość świecących dodatków, które w blasku świec będą niesamowicie się mieniły. Futra lub te Panny, punktów są mniej awangardowe skorzystać mogą z futrzanych bolerek sprawdzą się idealnie w zimowej stylizacji. Jeżeli będziecie mieć szczęście, zimowa sceneria zrobi z Was prawdzie królowe.

Zimowa sesja ślubna, jeżeli otaczające miejsce nie obdarzyło nas puchem, możecie ze swoim fotografem wyruszyć w jego poszukiwanie (wyjazd w góry). Przy zimowej sesji zadbajcie szczególnie o dodatki. Pomyślcie o tym wcześniej i zakupcie kolorowe koce, czapki, rękawiczki czy też nauszniki. Wszystkie te elementy możecie połączyć ze ślubną stylizacją. Mile spędzony czas przy kominku w towarzystwie ciepłej herbaty będzie doskonałym zakończeniem organizacji wesela.

 

Organizacja ślubu w zimie ma wiele korzyści, poza przyziemnymi korzyściami takimi jak finansowa, którą daje wiele lokali poprzez promocyjne stawki czy też większy wybór usługodawców ślubnych. Utarło się, że sezon ślubny zaczyna się od kwietnia i kończy w październik. Pamiętajcie, że ślub w plenerze w zimie jest także możliwy i ma swój urok, którego nie uda nam się powtórzyć letnią porą.

 

Zdjęcia Łapacze Wspomnień Piotr Littak Ftografia