Facebook
Pinterest
Instagram
  •  PORADY EXPERTA   •  Zapraszanie gości na wesele a koronawirus

Zapraszanie gości na wesele a koronawirus

Sytuacja, która obecnie obowiązuje w Polsce oraz na świecie kolejny rok stawia nas w trudnym położeniu. Ciężko jest na chwilę obecną komukolwiek z branży zagwarantować kiedy i w jakiej formie wrócą wesela. W ciągu najbliższych tygodni musimy obserwować sytuację i odpowiednio reagować.  Nasza skrzynka mailowa oraz pozostałe komunikatory są gorące. Wiele pytań dotyczy  o to kiedy i w jaki sposób rozpocząć zapraszanie gości.

 

Przede wszystkim to i w jakiej ilości będziecie mogli zapraszać gości ciężko jest w obecnej sytuacji określić. Nasza pierwszą sugestią jest przygotowanie listy na dwa warianty. Pierwszym jest ta optymistyczna, w której znajdą się wszyscy, których chcielibyście zaprosić. Drugą utworzycie skupiając się na tych „najważniejszych”, których zaprosicie, jeżeli wesela zostaną odblokowane. Jest to bardzo przykra sytuacja, ale niestety w warunkach obecnych konieczna. Ślubny Savoir Vivre stosowany dotychczas przestaje obowiązywać. Nie ma już dobrego czasu na zaproszenie gości.   

 

Osoby Wam najbliższe rodzice, rodzeństwo, dziadkowie zapewne znają Wasze plany i tak jak w Waszym przypadku, obserwują sytuację. Zapraszanie ich to zwykła formalność. A co w przypadku dalszej rodziny i przyjaciół?

ZAPROSZENIA DRUKOWANE

Wiele z Was decyduje się na drukowane zaproszenia. Osobiste ich wręczanie na chwilę obecną nie jest dobrym rozwiązaniem. W tej sytuacji śmiało możecie zdecydować się na ich wysłanie pocztą czy też kurierem. Jeżeli macie opory i uważacie, że ta forma nie jest zbyt grzecznościowa, możecie dołączyć list od siebie w którym uprzejmie wyjaśnicie taką formę zaproszenia. Miłym akcentem może być dołączenie słodkiego prezentu. Gwarantuje, że w aktualnej sytuacji zostaniecie zrozumiani i mile odebrani.

 

WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII

Wykorzystując dzisiejsze możliwości jakie daje nam współczesna sieć, śmiało możecie ją wykorzystać i przygotować zaproszenia w stylu Save the date. Może to być graficzna forma lub  nagranie video. Jeżeli macie na wesele zarezerwowaną usługę u filmowca, możecie go poprosić o pomoc. Ogarniacie wiele aplikacji w swoich smartfonach? Śmiało, możecie przygotować coś sami. Na rynku jest wiele komunikatorów, którymi łączycie się z rodziną i znajomymi więc dlaczego nie wykorzystać ich do formalnych potrzeb? Jeżeli czas Wam na to pozwala, możecie spersonalizować i zrobić imienną wersję dla każdego z osobna. W przypadku ograniczonego czasu zróbcie wersję bardziej ogólną. Wykorzystajcie ten czas na przyjemne rzeczy i przynajmniej na chwilę oderwijcie się od niepewności, jaka krąży wokół Waszego wesela. Goście z pewnością będą mieć miłe zaskoczenie i zbyt szybko nie odmówią Wam przyjścia.

 

 

Jeżeli macie taka możliwość, nie spieszcie się z zaproszeniami. Odwleczenia zapraszania gości jest w chwili obecnej możliwe. Do zaproszenia możecie dołączyć wkładkę i jeżeli macie drugi termin na plan B, poinformujcie o tym gości, dokładając osobny bilecik. Poczekajcie na dobry moment, kiedy restrykcje i obostrzenia będą mniejsze. Mamy kalendarzową wiosnę i każdy jeden słoneczny dzień nastawiania nas optymistyczniej od dnia poprzedniego.  Wasi goście również przyjmą zaproszenie łatwiej, jeżeli okoliczności będą bardziej sprzyjające. Branża ślubna jest bardziej elastyczna, obowiązujące terminy są na chwilę obecna pomijane i rozumiane. Komunikacja jest bardzo ważna, ale zanim zdecydujecie się na odważne kroki, bądźcie pewni swoich decyzji.

 

Życzymy Wszystkim zdrowia i z nadzieją czekamy na sezon ślubny 2021, który nie ruszy planowo, ale trzymamy kciuki o tych kilka możliwych terminów.

 

 

Usługa konsultacji jest nadal dostępna, w aktualnej sytuacji w wersji online. Jeżeli macie pytani czy też chwilę niepewności zapraszamy do kontaktu. Napisz do nas biuro@sposiamo.pl