Facebook
Pinterest
Instagram
  •  PORADY EXPERTA   •  WYBÓR SUKNI ŚLUBNEJ – MOJA PIERWSZA WIZYTA W SALONIE – 10 RAD WEDDING PLANNERA

WYBÓR SUKNI ŚLUBNEJ – MOJA PIERWSZA WIZYTA W SALONIE – 10 RAD WEDDING PLANNERA

Jedynym dniem w życiu kiedy wstajesz i wiesz w co się ubierzesz to dzień Twojego ślubu. Zanim jednak ten ranek nastąpi musisz przejść przez etap poszukiwań, przymiarek oraz kluczowej decyzji. Wybór sukni ślubnej jest też tym czasem  podczas organizacji ślubu i wesela, kiedy tak naprawdę uświadamiasz sobie, że to się dzieje naprawdę! Bierzesz ślub i jesteś Panną Młodą!

Z natury to co wydaje się najprostsze okazje się wcale takim nie być.  Do pierwszej wizyty w salonie należy się dobrze przygotować tak, aby  przebiegła ona bez przeszkód. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami zanim odwiedzisz pierwszy salon. Jeżeli odpowiednio się przygotujesz , spotkania te  będą  dla Ciebie  miłą przygodą, przy której będziesz się dobrze bawić a wybór tej jedynej wcale nie będzie stresujący.

 

 

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ I CO ZROBIĆ ZANIM UDASZ SIĘ DO SALONU PO RAZ PIERWSZY?  10 RAD WEDDING PLANNERA

 

1.ZAINSPIRUJ SIĘ

Zbierz ze sobą inspiracje. Możesz być pewna, że konsultanka w salonie sukien ślubnych zada Ci pytanie o to czy przyniosłaś ze sobą własne inspiracje czy tez myślałaś o danym kroju sukni. Oczywiście nie muszą to być strony wydarte z czasopisma z moda ślubną czy też zrobiony „wedding book” z inspiracjami. Nie jesteśmy w telewizji a Wy posiadacie źródło w postaci internetu oraz na co dzień korzystacie z telefonu czy tableta. Zabierzcie urządzenie ze sobą, na którym macie zapisane zdjęcia. Wasze inspiracje będą pomocne dla konsultantki, która po pierwszych kilku minutach będzie musiała zaproponować dla Was odpowiednie modele. Przy inspiracjach pamiętaj o stylu wesela. Szerzej na ten temat pisałyśmy tutaj: https://sposiamo.pl/suknia-slubna-a-styl-wesela/

 

2.NIE UPIERAJ SIĘ PRZY SWOICH INSPIRACJACH

Nie trzymaj się kurczowo swoich inspiracji. Są one tylko wstępną drogą do przymiarki. Daj się przekonać specjalistom i zmierz coś czego nie planowałaś. Może Twoja suknia jest tą, której nie planowałaś w ogóle przymierzyć? Odrzucanie proponowanych sukien ślubnych bez ich zmierzenia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Asertywność jest dobrą cechą, ale w tym przypadku powinnyście wykazać zaufanie względem specjalistów.  Zmierzenie nie oznacza jej zakupu, a być może to właśnie inny model niż Twój wymarzony ukryje mankamenty i będzie tą jedyną.

 

3.UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Pamiętaj, że na każdą wizytę w salonie trzeba się umówić! Salon Sukien ślubnych to nie jest boutique do którego wchodzicie z ulicy i przymierzacie. Do każdej klientki jest wyznaczona jedna konsultanka i to ona będzie dla Ciebie wybierać dane modele oraz pomagać Ci je na siebie włożyć. Wizyty w salonie są zawsze umawiane na dany dzień oraz godzinę. Optymalnym terminem na poszukiwania sukni ślubnej jest od 10-6 miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu. Nie wybierajcie się do salonu zbyt wcześnie. Odwiedzanie ich na dwa lata do przodu mija się z celem.

4.NIE ODWIEDZAJ WSZYSTKICH SALONÓW W OKOLICY

Nie umawiaj zbyt dużej ilości wizyt w salonach. Ograniczcie sobie wizyty do kilku wybranych, na których Wam najbardziej zależy. Większość z nich prowadzi media społecznościowych na których udostępniają swoje modele sukni ślubnych. Ułatwi Wam to ograniczenie listy do kilku. Nie musicie odwiedzać wszystkich w okolicy, na pewno  nie ułatwi to wyboru. Zrób sobie listę i odwiedź te, na których Ci najbardziej zależy.

 

5.WYBIERZ SWOICH DORADCÓW, CO ZA DUŻO TO NIE ZDROWO

Wybierz swoich doradców. Tutaj zwłaszcza apelujemy o rozwagę! Zbyt duża ilość osób wcale nie ułatwi Wam wyboru tej jedynej. Nie pomogą też głosy publiczności usłyszeć Waszego serca i będziecie musiały wrócić raz jeszcze aby przymierzyć suknię w trochę większym spokoju. Specjaliści twierdzą, że do wyboru sukni wystarczy jedna lub dwie zaufane osoby a nie cała drużyna z zawodnikami rezerwowymi. Nie bądź głucha na swoje serce i daj mu przemówić. Jeżeli będziesz miała wątpliwości ,wróć do domu, prześpij się i zmierz raz jeszcze ten, o którym serce nie daje zapomnieć.

 

6.ZAŁÓŻ ODPOWIEDNIĄ BIELIZNĘ

Załóż odpowiednią bieliznę. Czarny czy czerwony kolor przebijający przez materiały w sukni nie zachęci Was do jej zakupu ani też nie pomoże w wyborze. Postawcie na neutralne kolory i w tym przypadku świetnie sprawdzi się kolor cielisty. Specjalistki nie polecają także białej bielizny. W wielu przypadkach  biel także przebija.

 

7.USTAL BUDŻET

Nie mierz sukni ślubnej, która nie znajduje się w widełkach Twojego budżetu. W dobrych salonach podstawową zasadą jest  trzymanie się wyznaczonego przez klientkę budżetu. Przymierzanie sukni, która bardzo przekracza planowany fundusz spowoduje trudności w jej wyborze. Zanim wybierzesz się do odpowiedniego salonu zorientuj się w jakich cenach znajdują się w nim proponowane suknie i czy są w Twoim zasięgu. Pamiętaj, że suknia ślubna to nie jedyny wydatek, który poniesiesz na swoją stylizację. Do tego doliczyć należy buty, welon, bieliznę czy też biżuterię.

 

8.DOSTĘPNA ROZMIARÓWKA

Upewnij się, że w wybranym salonie znajdują się modele pasujące na dany rozmiar. Jeżeli jesteś panią w rozmiarze „plus size” warto dowiedzieć się, czy salon oferuje odpowiadające rozmiary. Przymiarki w ciemno przy mierzeniu zbyt małej sukni ślubnej to jest wybieranie w ciemno. Może się to skończyć bardzo źle, kiedy okaże się że wybrany wcześniej model całkowicie nie odpowiada sylwetce.

 

9. UWAŻAJ Z DIETĄ

Jeżeli planujesz przed ślubem zrzucenie paru kilogramów warto mieć to uwadze podczas przymiarek. Większość modeli sukien udaje się dopasować nawet do 4 rozmiarów bez większych problemów. Są jednak takie modele, przy których minimalna zmiana ma znaczenie. Warto o to dopytać w danym salonie. Zakładam, że wybrane są profesjonalne salony i obok jest krawcowa, która potwierdzi Wam te informacje. Ostateczne przymiarki odbywają się na chwilę przed ślubem i dopiero wtedy wybrany model jest precyzyjnie dopasowywany do sylwetki. Zdarzają się też sytuacji, że na chwilę przed weselem w wyniku stresu tracicie dodatkowe centymetry. Dlatego musicie mieć pewność, że w wybranym salonie są w stanie na ostatnią chwilę wprowadzić minimalne zmiany.

 

10. WYMARZONY MODEL

Ostatnią rzeczą o której należy pamiętać to sprawdzenie czy wybrane modele sukni czy tez projektanta znajdują się w salonie do którego zamierzacie się udać. Jeżeli upatrzyłaś sobie markę możesz sprawdzić na stronie listę autoryzowanych salonów, w którym znajdują się dane modele.  Dzięki temu unikniesz rozczarowania i będziesz mogła przymierzyć wymarzoną suknię.

 

 

W większości salonów dalsze procedury są podobne. Jeżeli jesteś już tą szczęściarą ze swoja wybraną suknią, zostanie sporządzona umowa, którą podpiszesz oraz wpłacisz zadatek.  Standardowy czas oczekiwania na suknię to ok. 4 miesiące. Zwykle specjalistki w salonach apelują aby na suknię zdecydować się najpóźniej na 6 miesięcy przed, tak aby mieli na spokojnie czas na sprowadzenie materiałów. Po wyborze sukni czekają Cię jeszcze dwie wizyty na przymiarkach na których powinnaś mieć już bieliznę, którą założysz w dniu ślubu. Dobrze gdy na ostatnią przymiarkę zabierzesz ze sobą buty, które będziesz miała w dniu ślubu.

 

GOOD LUCK ! J