Facebook
Pinterest
Instagram
  •  AKTUALNOŚCI   •  Wpadki przy zmianie terminu wesela

Wpadki przy zmianie terminu wesela

Stało się najgorsze dla Was i musieliście zmienić datę ślubu. Pandemia Koronawirusa przeciąga się o kolejny rok i wiele z Was musiało podjąć decyzję i przenieśliście swoje wesele na inny czas. W przypadku nowego terminu i wybranych usług, które są trzonem Waszych przygotowań nie ma większych problemów. Znaleźliście datę w lokalu wspólną dla zespołu (dj-a), fotografa, florystki oraz pozostałych atrakcji weselnych. Nowa godzina ślubu została także ustalona i gdy wydaje się Wam, że wszystko idzie w najlepszym kierunku, okazuje się, że po drodze zaliczyliście wpadkę.

 

5 NAJCZĘSTSZYCH WPADEK PRZY ZMIANIE TERMINU WESELA

Główną rzeczą o jakiej zapominacie to szybka reakcja u jubilera na zmianę daty na grawerze w obrączkach. Większość decyduje się na taką opcje i staje się ona poważnym problemem.  Jeżeli grubość złota pozwala na zamazanie  i zmianę grawera, problemu mieć nie powinniście. W przypadku kiedy obrączki są zbyt delikatne na taki zabieg, będziecie musieli przetopić złoto i zrobić je raz jeszcze. Będą to dla Was dodatkowe koszty, ale tutaj wyjścia raczej nie macie. Najrozsądniej w nowej rzeczywistości jest zrezygnowanie z grawerów przed ślubem. Zawsze możecie zanieść obrączki do grawerowania  po ślubie.

 

 

Wszelkie zamówione usługi są bardzo ważne, ale na Waszym weselu najważniejsi są goście. Nie zapominacie poinformować ich odpowiednio wcześnie o nowym terminie. Mamy możliwość wysłania kartki w postaci zawiadomienia, możecie zrobić to w formie grafiki  i wysłać na e-mail, w postaci krótkiego filmu i przekazać wiadomość poprzez media społecznościowe indywidualnie do wybranych osób. Każda forma jest dobra i pamiętajcie o tym. Bardzo często zmieniacie termin wesela na któryś z dni tygodnia, poza weekendem. Wynika to z braku wolnych miejsc w sezonie na weekendy. Wasi goście muszą zaplanować sobie urlop, dlatego taka informacja powinna być wysłana w dużym zapasie czasowym, najlepiej od razu jak ustalicie nowy termin.

 

 

Obrączki to nie jedyna personalizacja, na którą się decydujecie. Nie zapomnijcie o pozostałych dodatkach, takich jak : pudełko na koperty czy też wieszaki na ubrania, podziękowania dla gości i rodziców. Większość z Was zamawia je dużo wcześniej i na większości jest data ślubu. Zwróćcie uwagę na to co macie i jak można by w prosty sposób ją zmienić.

 

 

W zależności od czasu w jakim dokonaliście zakupu sukni ślubnej oraz garnituru i dodatków, może okazać się, że któreś z Was ma problem z jego dopięciem. Ponoć kwarantanna nie sprzyja siedzeniu w domu i efekty jej są różne. Nie zapomnijcie przymierzyć się od nowa i w razie konieczności dopasowania swojej garderoby. Tutaj niespodzianki też są częste i warto mieć ten punkt na uwadze.

 

 

Ostatnim elementem o którym c zapominacie to porównanie miesiąca z pierwszego terminu do tego, na który Wasze wesele zostaje przeniesione. Kształt wesela zależy także od pory roku. Jeżeli Wasze wesele planowane było na grudzień lub styczeń a zmieniony termin został na lipiec to praktycznie zmienia Wam się cały jego kształt. Poza sezonowymi kwiatami i owocami, pozostają takie kwestie jak próbny makijaż, który inaczej będzie wyglądał w grudniu a całkowicie inaczej latem. Pomyślcie o drugim próbnym makijażu, zwróćcie uwagę na wybraną suknię ślubną oraz na wybrane kwiaty. Latem jest dużo więcej możliwości i warto je jeszcze raz je omówić z florystką.

 

 

Trzymamy kciuki aby Wasze zaplanowane wesela na ten rok dobyły już bez większych komplikacji. W życiu często musicie zmieniać swoje plany i nie ma tragedii z tego powodu. Wesele być może jest jedną z nich. Najważniejszy jest spokój. Zróbcie check listę i do dzieła !