Facebook
Pinterest
Instagram
  •  INSPIRACJE   •  Wesele w plenerze

Wesele w plenerze

Przemierzając okoliczne miejsca w poszukiwaniu idealnej Sali na organizację wesela często spotkacie się z zawodem. Jeżeli sale nie spełniają Waszych oczekiwań dlaczego nie stworzyć klimatu organizując je w plenerze? Opcje są dwie, możemy wybrać tą bardziej bezpieczną i zorganizować wesele w namiocie lub dla tych bardziej odważnych, zaplanować wesele pod gołym niebem.

Wesela w plenerze to wydarzenie wyjęte niczym z Waszych snów. Cudowna natura, nastrojowa muzyka, otaczający nas zielony klimat oraz kwiaty, piękniejszy krajobraz, to wszystko sprawia, że goście poczują się jak w bajce. Każda bajka ma jednak swoja gorszą stroną i o niej także musimy pamiętać.

 

Kiedy podjąć się trudu jej organizacji i dla kogo jest wesele w plenerze?

Przede wszystkim pamiętajcie, że organizacja wesela w plenerze ma swoje wady i zalety.

Jak to mówią, dla chcącego nic trudnego. żeby jednak się udało ważna jest wiara w jej powodzenie. Organizacja przyjęcia w plenerze będzie wymagała od Was większej uwagi. Wymaga dużo więcej poświęcenia czasu oraz zaangażowania. Oczywiście pomoc Wedding Plannera bardzo by Wam tą sprawę ułatwiła, dlatego o tym także warto pamiętać na początku tej drogi.

Pierwszym bardzo ważnym krokiem jest wybór miejsca. Powinniście mieć określone, czy interesuje Was zbudowanie namiotu czy też jesteście bardziej odważni i zdecydujecie się na ustawienie stolików po chmurką. Przy pierwszej opcji ważny jest teren, punktów powinien mieć określona powierzchnię, która będzie spełniała wymagania na ustawienie namiotu z drewnianą podłogą. Opcja druga także powinna mieć  równą płaszczyznę, jednak przestrzeń może być dużo bardziej zagospodarowana poprzez naturę drzew, kwiatów czy też inne elementy. Przy wyborze miejsca ważne jest to, aby był dostęp do zaplecza sanitarnego, podpięcie mediów oraz zorganizowanie zaplecza dla cateringu.

Drugim bardzo ważnym krokiem jest termin. Od tego  w zasadzie należy rozpocząć całe planowanie. Jeżeli macie już plan na swoje przyjście to musicie pomyśleć nad jego terminem. Wesela plenerowe z oczywistych względów odbywają się w okresie letnim. Istnieją nowe możliwości i przy organizacji wesel w namiocie, jesteśmy w stanie za pomocą nagrzewnic czy też klimatyzatorów docieplić namiot, gdybyście chcieli zorganizować wesele wiosną czy jesienią, gdy wieczory są chłodniejsze.

Jeżeli jesteście bardziej realistami, dobrym miejscem na postawienie namiotu będzie plac przy lokalu organizującym wesela. Innym także ciekawym pomysłem jest organizacja wesela w plenerze przy zamku lub na jego dziedzińcu. Jest to na pewno dobra opcja dla romantyków. Natomiast dla odważniejszych i bardziej szalonych planujących stoliki pod gołym niebem dobra opcją będą klimatyczne ogrody przy dworkach.

 

  Photo by Bruno Carvera on Unsplashh

Przy planowaniu wesela na otwartej przestrzeni, należy mieć zawsze przygotowaną opcją rezerwową i być gotowym na brak układu z naturą i w przypadku deszczu na szybkie zaplanowanie wesela pod dachem. Jednym z planów może być całkowite przeniesie przyjęcia do lokalu, ale na pewno nie spełni to Waszych oczekiwań. Dlatego zaplanujcie opcją awaryjna i zorganizowanie zadaszenia dla gości.

 

 

Na co zwrócić uwagę podczas organizacji wesela w plenerze?

Praktyczne porady.

  1. Nie ma wielkiego znaczenie przy organizacji wesela w plenerze jaki wybierzecie styl oraz jego motyw przewodni. Wesele w namiocie możecie zorganizować zarówno w stylu glamour jak i rustykalnych oraz dowolnym wybranym przez siebie. To Wy zdecydujecie jakie będą stoły, krzesła, obrusy oraz pozostałe dodatki. Rynek ślubny jest coraz bogatszy i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
  2. Poinstruujcie swoich gości, aby zadbali o odpowiedni strój oraz dobrali wygodne obuwie. Na pewno żadna z Pań nie będzie szczęśliwa gdy jej 10 cm szpilki będą ubrudzone w ziemi.
  3. Zadbajcie o odpowiedni nastrój. Dopasujcie dekoracji do miejsca, otoczenia. Pamiętajcie aby wieczorową oraz nocna pora było odpowiednio oświetlone. Zadbacie także o przygotowanie strefy relaksu dla gości. Przy takich weselach rewelacyjnie sprawdzi się dobrze przygotowana strefa chillout.
  4. Jeżeli na weselu będzie dużo dzieci, warto także w ogrodzie zorganizować dla nich miejsce, w którym będą mogły się odnaleźć. Jeżeli w wybranym obiekcie nie ma placu zabaw, pomyślcie o zatrudnieniu animatora, który zaplanuje i urozmaici im czas podczas wesela.
  5. Usadzenie gości. Rozplanujcie stoliki tak, aby dany obszar Waszego wesela tworzyły całość. Miejsca powinny być opisane. Ze względu na możliwy podmuch wiatru, papierowa winietka nie do końca spełni oczekiwania, dlatego wymyślcie coś kreatywnego i stabilnego.
  6. Oznaczenie miejsca doskonale się sprawdzi, gdy wesele odbywać się będzie w głębi ogrodu. Użyjcie oznaczeń (drogowskazów), aby ułatwić gościom dotarcie do celu, bez zbędnego błądzenia.
  7. Jedzenie jest bardzo ważnym punktem podczas organizacji wesela w plenerze. Dostosujcie kuchnię do możliwości miejsca, postawcie na dania bufetowe zdecydowanie lepiej sprawdzą się w plenerze.
  8. Nie zapomnijcie o muzyce oraz przygotowaniu miejsca do tańczenia. W zależności od kształtu przyjęcia dopasujcie odpowiednią muzyką oraz umożliwcie gościom tańce poprzez przygotowanie odpowiedniej podłogi. Jeżeli na Waszym weselu grać będzie zespół lub Dj. , musicie umożliwią im dostęp do prądu.
  9. Atrakcje na weselu w plenerze mogą się różnią od tych organizowanych w lokalach. Możecie przygotować dla gości koce, gdyby ktoś nocą zmarzł i chciał się nim okryć. Doskonale też sprawdzą się gry i zabawy w plenerze. Dzięki dobrze zaplanowanym rozrywkom goście na pewno będą się świetnie bawić i długo wspominać Wasze wesele. Możliwości jest naprawdę sporo.

 

Alternatywną dla zorganizowania wesela w plenerze będzie stodoła. Jeżeli taka znajduje się w Waszej okolicy to warto ją odwiedzić. Sprawdźcie czy jest to miejsce dla Was. Kolejną opcja jest zorganizowanie wesela w Jurcie. Jest to na pewno ciekawa propozycja i warto ją rozważyć.

 

Decydując się na wesele w plenerze rozważcie wiele opcji i wybierzcie taką, którą będzie Wasza bajką. Odwiedźcie wiele miejsc i poczucie ich klimat osobiście. Być może Wasza okolica daje Wam możliwości, które są jeszcze niewykorzystane i stworzycie coś od podstaw, co spowoduje, że staniecie się dla kogoś inspiracją.