Facebook
Pinterest
Instagram
  •  INSPIRACJE   •  Suknia ślubna a styl wesela

Suknia ślubna a styl wesela

Styl wesela odzwierciedla Parę Młodą.  Wybór sukni ślubnej odzwierciedla Pannę Młodą. Jak bardzo jedno łączy się z drugim? Cała koncepcja wesela powinna być spójna. Powtarzamy o tym od pierwszego spotkania z naszymi Parami. Szczegóły oraz detale tworzą nam styl ślubu i wesela. Jednym z istotniejszych elementów jakie wpływają na charakter przyjęcia to także wybór sukni ślubnej.

 

Wybór miejsca wpływa na styl sukni ślubnej!

Przy wyborze sukni ślubnej zwróćcie uwagę na styl w jakim utrzymana jest sala w której odbędzie się Wasze przyjęcie.  Jeżeli przyjęcie odbywać się będzie w pałacu możecie wybrać elegancką suknie, koronki sprawdzą się doskonale a dopełnieniem będą bogato zdobione welony oraz błyszczące dodatki. Jeżeli zdecydowaliście się na ślub w plenerze zrezygnujcie z bogatych sukni na rzecz czegoś skromniejszego i bardziej wygodnego. Tren będzie mniej komfortowy. Jeżeli organizujecie imprezę w stodole, prosta suknia i wianek na głowie sprawdzi się idealnie.

Wyróżniamy 5 najbardziej popularnych stylów wesela. Każdy z nich wymaga dopasowania mody ślubnej do jej otoczenia.
  1. Panna Młoda w stylu GLAMOUR – jest to połączenie ponadczasowej elegancji. Charakteryzuje się bogatym zdobnictwem oraz przepychem. Ten styl najczęściej wybierany jest na wesela w zamkach i pałacach oraz nowoczesnych salach bankietowych. Ze stylem glamour spotykamy się także w obiektach rustykalnych, które posiadają bogate kryształowe żyrandole.  

 

Dla kogo jest styl glamour?

Panny Młode lubiące błyszczeć, kochające luksus oraz otaczanie się wyrazistymi elementami garderoby.

 

Stylizacja Panny Młodej w stylu Glamour to przede wszystkim wybór odpowiedniej sukni ślubnej. Stylistyka daje nam bardzo dużo możliwości. Suknia może być koronkowa, o kroju rybki, nowoczesnej fasony świetnie się sprawdzą, seksowne lub dwuczęściowe kreacje wpasują się idealnie. Suknie mogą być bogato zdobione.

 

  1. Panna Młoda w stylu BOHO. Jest to najbardziej różnorodna stylistyka ślubna. Wybór palety kolorów oraz motywów przewodnich jest nieograniczony. Wesela takie organizujemy najczęściej w stodołach, młynach, ceglarniach a także w otwartych przestrzeniach i namiotach bankietowych.

 

Dla kogo jest styl boho?

Panny Młode spontaniczne  charakteryzujące się przede wszystkim wrażliwością, delikatnością i bawiąca się niekonwencjonalna modą.

 

Stylizacja Panny Młodej w stylu boho to wszelkie lekkie tkaniny takie jak tiule, nylony, jedwabie oraz delikatne koronki oraz woale. Jest to lekka stylizacja i niezobowiązujący styl. Jest to także naturalna fryzura oraz makijaż. W dodatkach królują wianki i opaski. Styl boho to przede wszystkim wolność, eteryczność oraz najbardziej różnorodny styl ślubny.

 

  1. Panna Młoda w stylu ROMANTIC. Jest to jeden z nielicznych stylów, które możemy zorganizować praktycznie w każdym obiekcie weselnym. Romantyczna sceneria to delikatne lekkie dekoracje, nostalgiczne dodatki oraz zwiewne tkaniny.

 

Dla kogo romatyczne stylizacje?

Panny Młode charakteryzujące się delikatnością, romantyzmem, wrażliwością, kobiece i zmysłowe. Kobiety lubiące romantyczne suknie, naturalne tkaniny oraz delikatną biżuterię. Zwykle otaczające się pastelowymi dekoracjami oraz ich dom pachnie zwykle świeżymi kwiatami.

 

Stylizacja Panny Młodej w stylu romantic to eteryczne elementy stylizacji ukazane w koronkowych sukniach, delikatnych kolorach i kobiecych akcentach. Poza koronkami romantyczne stylizacje charakteryzują się luźno układającymi się tkaninami, głębokich dekoltach oraz wycięciach na plechach, rękawach oraz rozcięciach. Wybór sukni romantycznej jest bogaty w wiele krojów oraz fasonów. Decydować możecie pomiędzy seksownymi kreacjami podkreślającymi sylwetkę aż po luźne tiulowe i lekkie

suknie. Najważniejszymi cechami stylizacji romantycznej jest kobiecość oraz zmysłowość.

 

  1. Panna Młoda w stylu CLASSIC . Uniwersalna stylistyka ślubna, którą podobnie jak w przypadku stylu romantic, zorganizować można w każdym obiekcie. Styl klasyczny jest ponadczasowy. Większość stylizacji jest stonowana a jej elementy są wyważone i idealnie pasujące do siebie.

 

Dla kogo jest stylizacja classic?

Kobiety ceniące ponadczasowe rozwiązania oraz nieprzemijającą klasykę, kochające klasyczne rozwiązania. Najczęściej postrzegane jako ikony stylu. Dopełnieniem jest elegancka biżuteria ze złota lub srebra. Są to kobiety bazujące na elegancji, szyku oraz klasie.

 

Stylizacja Panny Młodej w stylu classic nie musi być zachowawcza. Najczęściej spotykane kreacje klasyczne są w kolorze białym, kości słoniowej, śmietankowym i ecru. Dlatego bardzo ważne jest dobranie sukni do karnacji. W stylu classic popularne są suknie ślubne z długimi trenami. Do stylu klasycznego można z powodzeniem dodać elementy z innych stylistyk, szczególnie romantic oraz glamour.  To styl dla kobiet ceniących sobie tradycje.

 

 

  1. Panna Młoda w stylu MODERN. Jest to najbardziej wyrafinowany styl wesela. Wybierany jest najczęściej na minimalistyczne, miejskie przyjęcia. Współczesna stylistyka oparta jest na modzie oraz designie. Wesela organizowane w stylu modern charakteryzują się nietypową lokalizacją i musza być w szczególności zaplanowane od A do Z. Wiele obiektów wynajmuje powierzchnię, którą można zaadoptować na przyjęcie weselne. Wesele w stylu modern zorganizowane na dachu, w muzeum, galerii sztuki czy też w lesie.

 

Dla kogo jest styl modern?

Zdecydowanie dla odważnych, wyrażających siebie kobiet, które nie obawiają się przełamywać konwenansów. Lubiące architekturę oraz wzornictwo. Interesujące się współczesną modą i sztuką. Lubiące wysokogatunkowe przedmioty, najwyższą jakość a przy tym minimalizm. Muszą być pewne siebie i mieć świetny gust.

 

Stylizacja Panny Młodej w stylu modern to wyrafinowana prostota oraz stylowe akcenty. Strój Panny Młodej jest to zmysłowa kreacja, perfekcyjnie skrojona. Pozbawiona ozdób suknia urzeka krojem oraz nadaje figurze idealny kształt. Najważniejszymi elementami sukni ślubnej jest tkanina oraz krój. Są to najczęściej długie ołówkowe suknie. Charakterystyczne projekty sukni modernistycznych to dekolty do szpica lub łódkę, długość do ziemi, często z trenem oraz gładkie tkaniny takie jak jedwab, satyna lub tafta. Często pojawiają się dopasowane rękawy. Jeżeli na sukni pojawiają się zdobienia to zazwyczaj jest to jeden charakterystyczny element typu biżuteryjny pas.

 

Przy wyborze sukni ślubnej kierujcie się przede wszystkim swoimi upodobaniami, słuchajcie siebie a osoby Wam towarzyszące są tylko doradcami. Nie sugerujcie się wyłącznie opinią innych. Słuchajcie rad czy uwag mamy czy też przyjaciółek, ale nie pozwólcie by te opinie całkowicie zdominowały Wasz wybór. Wybierz przede wszystkim taką suknię, w której to Ty czujesz się wyjątkowo!