Facebook
Pinterest
Instagram
  •  PORADY EXPERTA   •  Śluby Last Minute – 5 praktycznych porad

Śluby Last Minute – 5 praktycznych porad

Jak zorganizować wesele w 2 miesiące?

 

i

Organizacja wesela niezaprzeczalnie jest dużym przedsięwzięciem. Młode Pary planują je nawet na 3 lata do przodu, skrupulatnie planując i realizując poszczególne punkty. Szacuje się, że optymalnym terminem jego spokojna organizację jest 1,5 roku. Dlatego w czasie, kiedy mamy drugi rok tzw. „pandemiczny” i te długoterminowo planowane wesela trzeba odwołać i zmienić ich termin, stają się one małymi dramatami. Ostatni rok całkowicie odmienił branżę ślubną i nasze dotychczasowe schematy. Z długoterminowych planów nauczyliśmy się więcej spontaniczności i do wielu spraw podchodzimy z większym dystansem, zachowując przy tym więcej spokoju.

 

Jedna z rzeczy, która nabiera rozpędu to wesela „last minute”. Jeżeli kiedyś dla Was termin 2 miesięcy na organizację wesela był szaleństwem, tak dzisiaj staje się coraz bardziej popularny. Wiele Par decyduje się na takie rozwiązania i korzysta z takiej możliwości, aby  mieć swój wymarzony ślub i wesele.

 

Czy da się przygotować perfekcyjne wesele w dwa miesiące? Odpowiedź jest tylko jedna – oczywiście, że tak !

Pierwsza rzecz, którą należy zrobić na samym początku to działać! Ustalcie priorytety, przygotujcie listę rzeczy do zrobienia i bierzcie się do pracy.

 

 

5 PRAKTYCZNYCH PORAD JAK ZORGANIZOWAĆ WESELE „LAST MINUTE”

  1.  TERMIN WESELA – NIE SOBOTA

Znalezienie wolnej soboty w czasie, kiedy wiele wesel zostało przełożonych z roku ubiegłego graniczy z cudem. Nikt jednak nie powiedział, że cuda się nie zdarzają! Warto zadzwonić w miejsca, która macie na liście tych potencjalnych, w których chcielibyście zorganizować swoje wesele. Obecne czasy są tak zawirowane, że może się okazać, że ktoś z różnych względów przełożył swoje wesele i termin się znalazł. Jeżeli nie uda się Wam z sobotą, nie bójcie się piątków czy też innych dni tygodnia. Jest duża szansa na to, że termin tygodniowy ułatwi Wam znalezienie pozostałych usługodawców.

 

  1. PAMIĘTAJCIE O FORMALNOŚCIACH

Zanim zdecydujecie się na ustalenie terminu wesela, dowiedźcie się jakie formalności trzeba zachować przy wybranej formie ślubu. Przy ślubie konkordatowym formalności zaczynają się na 3 miesiące przed, przy ślubie cywilnym wystarczy miesiąc, natomiast ślub humanistyczny jest w tej kwestii elastyczny i trzeba w tej sprawie ustalić szczegóły z celebrantem. Terminy są raczej sztywne i nie da się ich obejść, choć zdarzają się okoliczności w których można zrobić małe negocjacje.

 

  1. KORZYSTAJCIE Z GOTOWYCH PROJEKTÓW

Wesele „last minute” poza wieloma dobrymi aspektami, ma też takie, które odbiorą Wam część frajdy. Niestety nie będziecie mieć czasu na przeglądanie czasopism z moda ślubną ani biegania po salonach. Skupcie się na przymierzaniu i zakupie gotowych produktowych i unikajcie ich szycia. Drobne przeróbki krawieckie będą wskazane, jednak nie polecamy zabierania się za szycie całościowe w tak krótkim terminie. Kluczem do uniknięcia stresu jest na pewno szybkie podejmowanie decyzji.

Zamawiając pozostałe dodatki upewnijcie się jaki jest czas ich realizacji, to ma główne znaczenie przy zamawianiu ślubnych zaproszeń. Poszukajcie tych firm, które są w stanie w ciągu kilku dni dostarczyć Wam produkt do domu, abyście mieli czas na ich rozesłanie.

 

  1. UNIKAJCIE WPADANIA W PANIKĘ

2 miesiące to jest naprawdę bardzo dużo czasu. Wiele będzie zależało od szybkości podejmowanych decyzji.  Jeżeli Wasz wybrany wcześniej zespół czy też dj ma zajęty termin, a fotograf do nich dołączył nie łamcie się. Trzeba pójść na kompromis i skorzystać z innych ofert. Na rynku jest bardzo dużo ciekawych propozycji i na pewno znajdziecie kogoś z wolnym terminem. Nie warto upierać się przy niemożliwym.

 

  1. NIESTANDARDOWE ROZWIĄZANIA

Organizując wesele „last minute” jedno jest pewne, nie macie zbyt wiele czasu na podejmowanie decyzji. Wielogodzinne dyskusje oraz zastanawianie się nad kolorem obrusów nie ma najmniejszego sensu. Działajcie spontanicznie i korzystajcie z niestandardowych rozwiązań. Jeżeli nie macie czasu na projektowanie zaproszeń skorzystajcie z technologii i tego co daje nam współczesny świat. Dotrzyjcie do swoich gości grafiką wysłaną na e-mail, nagrajcie film i wyślijcie poprzez media społecznościowe. Wybierajcie proste i nieoczywiste rozwiązania.

 

 

Jeżeli marzyliście aby stanąć na ślubnym kobiercu jeszcze tego roku, nie rezygnujcie z tych marzeń. Jeżeli chcecie mieć pewność, że uda się Wam zaplanować wesele na ostatnią chwilę skorzystajcie z pomocy Organizatorów Ślubnych. Wesela „last minute” to nasza specjalność. Szeroka baza usługodawców daje wiele możliwości i dzięki temu będziecie mieć wybór a nie konieczność. Jako specjaliści od wesel, doskonale wiemy jak się szybko zorganizować i zdjąć Wam z głowy cały stres. Zalet wesela „last minute” jest bardzo wiele, a przede wszystkim są romantyczne i zapamiętane na bardzo długo.