Facebook
Pinterest
Instagram
  •  Bez kategorii   •  Kolor roku 2021 Pantone już wybrany!

Kolor roku 2021 Pantone już wybrany!

Kolor roku 2021 Pantone już wybrany!

 

Wiele osób czeka z niecierpliwością na moment ogłoszenie koloru roku, ale myślę że wiele również patrzy na to z obojętnością. Kolor roku ogłoszony przez Instytut Pantone ma wielkie znaczenie, dla wybranych branż np. fashion czy Interior design. A jak to się ma do branży ślubnej? Czy pary młode kierują się trendami? Czy każdy kolor da się pogodzić czy dostosować do ślubu. Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tym artykule. 

 

Z TEGO WPISU DOWIESZ SIĘ:
  • Co to jest Pantone?
  • Kolory roku 2021, dlaczego właśnie taki wybór?
  • Czy pary młode kierują się trendami ślubnymi?
  • Czy każdy kolor da się pogodzić na ślubie?
  • Przykładowe palety  kolorystyczne stworzone przez nas dla was.

 

Co to jest Pantone?

Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Carlstadt w stanie New Jersey, znane z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Zostało założone w 1963 roku przez Lawrence’a Herberta. Instytut opracował i wydał swoją skalę kolorów, która stanowi wzorzec barw nazwany Pantone (Color) Matching System (PMS). Kolory oznaczane są numerem (np. 2352) z oznaczeniami dodatkowymi takimi jak fluorescencja, metaliczność, itp. Podstawowa skala opisuje 1761 kolorów. Powstają one przez zmieszanie 18 pigmentów (w tym białego i czarnego). 

 

Kolory roku 2021, dlaczego właśnie taki wybór?

Wybrane kolory roku to PANTONE 17-5104 Ultimate Gray i PANTONE 13-0647 Illuminating, czyli jasny szary i żółty.
Pierwszy ma symbolizować solidne podstawy i stabilizację, drugi – niesie za sobą optymizm i nadzieję.Na swoim instagramowym profilu marka Pantone opisała połączenie barw „Mariaż kolorów niosący za sobą siłę i nadzieję, który potrafi podnieść na duchu”  (tł.z ang).

pantone kolor roku 2021

Czy pary młode kierują się trendami ślubnymi?

Ślub to również wybór tematu przewodniego lub koloru. Wiele par podąża za trendami, ale taka sama liczba wybiera kolor według swoich upodobań. Często też kieruje się wnętrzem lokalu lub sezonowością kwiatów. Bo tak jak z żółtym da się wiele zrobić i dodać jako detale tak są kolory które niekoniecznie będą dobrze odpowiadały jak przewodni kolor. Miejsce też dużo mówi, bo jeśli organizujemy ślub np. we Włoszech w Positano, gdzie miejscowość wręcz przepełniona jest cytrynami to dlaczego to zmieniać. Warto wykorzystać kolor i połączyć go z innymi dodatkami. Myślę, że jak w wielu kwestiach wybieramy według różnych sytuacji, aspektów i możliwości. 

 

Czy każdy kolor da się pogodzić na ślubie?

Kolory i jeszcze raz kolory, mogą podkreślać, upiększać ale też sprawić że ślub będzie totalnie kiczowato wyglądać. Z pewnością dobra dekoratorka jest w stanie zrobić cuda z kolorami, ale też para musi jej zaufać i wybrać najlepsze usługodawcę czy wedding plannerki, które planują w najmniejszych detalach aranżację florystyczną. Jeśli dany kolor jest tylko dodatkiem to można pogodzić nawet najbardziej ostre i nietypowe kolory. Jeśli natomiast ma on być pierwszoplanowy i olśniewać to raczej nie. Zawsze przed wyborem czy to koloru czy tematu przewodniego uroczystości potrzeba konsultacji i dobrej analizy lokalizacji. Warto też zrobić bukiet próbny,by dokładniej wiedzieć jak dana kompozycja będzie wyglądać. 

 

Przykładowe palety  kolorystyczne stworzone przez nas dla was.

Przygotowaliśmy przykładowe zdjęcia z kolorami roku 2021 Pantone, które możecie wykorzystać na waszym ślubie. Kopiuje i pokazujcie dekoratorką. Niech tworzą dla was najpiękniejsze aranżacje  florystyczne.