Facebook
Pinterest
Instagram
  •  PORADY EXPERTA   •  Oprawa muzyczna wesela

Oprawa muzyczna wesela

Oprawa muzyczna wesela to podstawa dobrej zabawy każdego wesela. Przez wiele lat naszej pracy przy organizacji wesel płynęły do nas zapytania ze stron Par Młodych, którą z opcji polecamy, zespół czy dj? Nie ma dobrej odpowiedzi bez przyjęcia kryterium wyboru. Wątpliwości są uzasadnione a decyzja dotycząca  oprawy muzycznej na początku przygotowań stanowi bardzo ważną kwestię.

W przypadku muzyki na wesele mamy do wyboru opcje  zespołu muzycznego z graniem na żywo dj-a, dj w opcji z wodzirejem ( konferansjerem) lub coraz częściej spotykany dj w opcji muzykiem (saksofonista, skrzypaczka).

 

 

JAKA JEST  RÓŻNICA POMIĘDZY ZESPOŁEM A DJ-EM ?

 

Muzyka na żywo grana przez zespoły to najczęściej covery popularnych polskich oraz zagranicznych wykonawców. Repertuar jest mocno ograniczony i  nie może równać się z możliwościami jakie ma dj, który odtwarza muzykę z komputera.  W przypadku zespołów podział ról przypada na większą liczbę osób, potrzebują także większą i częstszą liczbę przerw. W przypadku dj-a mamy większe możliwości muzyczne, jest w stanie zagrać praktycznie wszystko, przez co uda się zaspokoić nawet najbardziej wybrednych gości. Muzyka na żywo jest nadaje niepowtarzalny klimat, porywa naszych gości już od pierwszych taktów, kiedy odśpiewywane jest pierwsze sto lat dla Pary Młodej. Muzyka z głośnika nigdy nie będzie taka sama jak ta zagrana na żywo, nie zmienia to faktu, że zabawy są też przednie.

W przypadku zespołów łatwiej o kontakt na linii muzycy – goście. Inaczej to wygląda przy wyborze dj-a. W tym przypadku najważniejsze jest aby był on kreatywny oraz z pasją. Dobrą cechą będzie łatwość nawiązywania kontaktów. Na jednej osobie spoczywa obowiązek puszczania muzyki oraz kontaktu z gośćmi .

 

 

GŁÓWNE KRYTERIA WYBORU

Kryterium wyboru jest także podyktowane ilością gości weselnych, wiekiem oraz ich gustem muzycznym. Odczuwalne są także różnice finansowe.  Znaczenie ma także wielkość sali weselnej. Często w małych lokalach nie ma miejsca na kilka osób, które wraz ze sprzętem zajmują sporo miejsca.

 

MUZYKA NA WESELACH MIĘDZYNARODOWYCH

W przypadku wesel międzynarodowych lepiej sprawdzi się opcja dj-a z konferansjerem mówiącym w danym języku. Repertuar można wzbogacić o hity zagraniczne popularne w danym kraju, z którego pochodzą goście. Wodzirej prowadzący imprezę w przynajmniej dwóch językach świetnie trafi do wszystkich gości, przez co grupa międzynarodowa będzie się swobodniej czuła.

 

KOMPROMIS

Jeżeli nie jesteście do końca przekonani do samej dj-a, możecie skorzystać z opcji z muzykiem. Branża ślubna oferuje naprawdę wiele dobrych rozwiązań a Wy musicie odnaleźć swoją drogę.

 

KILKA RAD WEDDING PLANNERA

Wybierając jedną z opcji oprawy muzycznej są elementy,  których nie można pominąć podczas wyboru:

– określajcie dokładnie swoje oczekiwania. Wskażcie te utwory na których Wam zależy, ale także te których nie chcielibyście usłyszeć. Ustalenia są ważne w przypadku każdej opcji muzycznej,

– dokładnie ustalcie dodatkowe atrakcje oraz zabawy na weselu. Jeżeli nie jesteście zwolennikami dużej ilości zabaw, poinformujcie o tym osoby za nie odpowiedzialne. Ważne, abyście mieli na uwadze to, czy goście będą nimi zainteresowani i chętnie wezmą udział,

– w przypadku dj-a ważne będzie zwrócenie uwagi na opinie. Z zespołem macie możliwość posłuchania ich na żywo na próbach, z czego warto skorzystać,

– pamiętajcie o umowach, zawrzyjcie w nich wszystkie ustalenia omawiane na spotkaniach. Jeżeli ufacie wybranym muzykom zostawcie im także wolną rękę przy doborze utworów na dany set muzyczny. Ich doświadczenie jest nieocenione i to oni mają największy obraz bawiących się gości.