Facebook
Pinterest
Instagram
  •  PORADY EXPERTA   •  Jak wybrać idealną salę na wesele?
Ślub-plenerowy-w-ogrodzie-w-Kazimierzu-sposiamo

Jak wybrać idealną salę na wesele?

Wybór sali na wesele jest pierwszą i najważniejszą decyzja podejmowaną podczas planowania ślubu i wesela. Znalezienie odpowiedniego lokalu jest zadaniem czasochłonnym i należy się do niego wcześniej przygotować. Jest to kluczowy element, którego wyboru należy dokonać zaraz po zaręczynach. Od wyboru Sali i znalezienia odpowiedniego terminu uzależniona jest cała reszta Waszych decyzji.

 

 

Zatem gdzie zorganizować idealne wesele ? Którą z opcji wybrać: dom weselny, restauracja,  dworek, zamek lub pałac, nowoczesna willa czy tez rustykalny klimat?

 

Przede wszystkim sala weselna ma spełniać Wasze oczekiwania. Nie sugerujcie się opiniami krewnych czy też znajomych. Powinniście się w niej czuć przyjemnie i komfortowo. Analizując rynek i dokonując wstępnej selekcji przede wszystkim należy pod uwagę wziąć podstawowe informacje, takie jak:

– wielkość Sali w stosunku do ilości zaproszonych gości,

– lokalizację a z nią wiązać się będzie cała logistyka w dniu wesela,

– bazę noclegową o ile będziecie mieć dużo gości przyjezdnych,

– styl w jakim będziecie chcieli urządzić wesele.

 

Zdarzyć może się tez tak, że wybrane obiekty nie będą w 100% spełniały Waszych oczekiwań. W takim przypadku najprościej jest ustalić priorytety i skupić się na tych elementach, które są dla Was najważniejsze.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie agencji ślubnej, która zna rynek oraz potrafi dostosować wybór obiektów do Waszych oczekiwań. Jeżeli jednak zdecydujecie się na własny rachunek wybrać obiekt weselny pamiętajcie o kilki ważnych zasadach.

 

7  ZASAD WEDDING PLANNERA, JAK WYBRAĆ IDEALNĄ SALĘ NA WESELE:

  1. Pierwsze wrażenie

Pierwszy kontakt wszędzie ma ogromne znaczenie. Nie inaczej jest w  przypadku wyboru Sali weselnej. Robiąc wizje lokalną wstępnie wybranego obiektu, zwróćcie uwagę na styl i zaangażowanie ze strony osoby Was oprowadzającej. Ma to ogromne znaczenie jak zostaniecie podjęci po raz pierwszy. Strona lokalu powinna być serdeczna oraz gościnna. Pamiętajcie, że będziecie musieli dokonywać wiele innej wyborów oraz ustaleń, dlatego zaangażowanie drugiej strony jest bardzo istotne.

 

  1. Atrakcyjna oferta

Oferta to drugi element na którym należy się skupić dokonując wyboru. Sprawdźcie dokładnie co się w niej zawiera oraz jakie będziecie musieli ponieść dodatkowe koszty. Dokładna analiza oferty oraz 100 pytań do… jest tutaj jak najbardziej wskazana. Jeżeli coś jest niejasne, zawsze dopytajcie. Budżet wesela to punkt, który przewija się podczas całego procesu organizacji i koszty mogą być kluczowe w przypadku ostatecznej decyzji przy wyborze obiektu.

 

  1. Dobra logistyka

Przekonujemy się przypadku każdego wesela, że logistyka jest istotną, ale nie jest kluczowym elementem wyboru Sali weselnej. Nie zrażajcie się na samym początku, jeżeli Wasza wymarzona sala weselna znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od miejsca ceremonii.  Wszystko jest do przejścia. Warto też rozważyć w tym przypadku zmianę miejsca ceremonii ślubu i przenieść ją bliżej wymarzonej Sali.

 

  1. Potencjał Sali

Wyobraźnia jest pomocna. Wizja lokalna poza dniem, w którym odbywa się wesele w wybranym lokalu kończy się wielokrotnie na rozczarowaniu. Odwiedzając wybrane miejsce w tygodniu może Wasz zaskoczyć jej widok i zniechęcicie się. Pamiętajcie, że brak obrusu, nieodpowiednie światło oraz brak elementów podstawowych na niej takich jak nawet zastawa wzbudzi w Was mieszane emocje. Zupełnie inaczej ogląda się salę, w której tego dnia odbywa się wesele, a całkiem inaczej jest w dniu, kiedy świeci pustkami. Najlepiej dla Was jak zdecydujecie się obejrzeć wybrana salę w dniu innego wesela. Tutaj też należy pamiętać, że na każdym weselu jest przygotowywana indywidualnie.  Wasze też  będzie osobną historią.

 

  1. Oczekiwania

Przerosły Was oczekiwania? Nie ma powodów do paniki. Parę sztuczek i Wasza sala będzie idealna! Nie poddawajcie się. Jest wiele sposób na to, aby wybrane miejsce odmienić całkowicie. Zastanówcie się co można zrobi, ile elementów wymienić tak, aby to było Wasze idealne przyjęcie.

 

  1. Otoczenie

Poza oglądaniem Sali, rozejrzyjcie się dokładnie co znajduje się wokół obiektu oraz w sąsiedztwie. Jeżeli planujecie ceremonią ślubu w plenerze, oszacujcie dokładnie miejsce. Zwróćcie uwagę na ilość miejsc parkingowych. Czy miejsce jest w pobliżu drogi szybkiego ruchu i czy utrudni to w jakimś stopniu przebieg imprezy. Wbrew pozorom dojazd ma także znaczenia.

 

  1. Ukryte koszta

Dodatkowe opłaty to te elementy, które niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. Jeżeli jest coś, czego nie macie w ofercie podstawowej to zajmijcie się tym na początku, dopytajcie i dopiszcie je w umowie. Wtedy będziecie mieć pewność, że nic Was nie zaskoczy przy ostatecznym rozliczeniu. Nie macie obowiązku płacić za rzeczy, które nie były uzgadniane. Wszelkie zmiany potwierdzajcie spisanym aneksem lub droga mailową, która w świetle prawa jest także ważną umową.

 

Dobrze jest poszukać opinii w sieci. Oczywiście jak w każdym przypadku, czytelnik musi być świadomy tego co inni piszą. Miejsca godne polecenia przyciągają do siebie kolejnych, a swoje zadowoleni często pozostawiają w recenzjach. Warto  z nich skorzystać.

 

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYBORU SALI:

– nie narzucające się elementy wystroju oraz dekoracji, typu filary, ciężkie kolory w ścian czy też ciężkie ciemne zasłony na oknach, ornamenty na ścianach i typ podobne w zdecydowanych kolorach,

– wygodne miejsce dla zespołu (dj-a) z miejscem do tańczenia,

– czystość i estetyka toalet,

– wyszkolony i odpowiednio ubrany personel,

– elastyczność w doborze menu oraz możliwość degustacji,

– wykwalifikowana osoba na miejscu ( kompetentny ,pomocny i elastyczny event manager ),

– łatwy i szybki kontakt, sprawne odpowiadanie na e-mail oraz dostępność danej osoby pod telefonem,

– elementy wyposażenia w lokalu typu klimatyzator.