Facebook
Pinterest
Instagram
  •  INSPIRACJE   •  First Look czyli pierwsze spotkanie Pary Młodej

First Look czyli pierwsze spotkanie Pary Młodej

 

Pierwsze spojrzenie czyli FIRST LOOK, zwyczaj, który dotarł do nas z Ameryki między innymi poprzez komedie romantyczne. Moment, w którym Pan Młody czeka na Pannę Młodą przy ołtarzu. Ukochaną prowadzi zwykle ojciec. Spotykają się ich spojrzenia, pełne wzruszeń, on szepcze jej „pięknie wyglądasz”, jej szklą się oczy. Tak jest najczęściej scenariuszu, a jak to wygląda to u nas?

Tradycja mówi, że pierwsze spotkanie Pary Młodej jest w domu rodzinnym wybranki. Pan Młody w otoczeniu drużby lub świadka pierwszy raz widzi swoją wybrankę w drzwiach lub oczekującą w salonie w obecności rodziców. Pan Młody wręcza bukiet ślubny najpiękniejszej Pannie Młodej, ona wpina mu butonierkę. Spotkanie kończy błogosławieństwo rodziców i wspólnie udają się do kościoła lub urzędu.

      

ROMANTYCZNIE A TRADYCYJNIE  ?

Nie jesteśmy za zmianami, które wprowadzane są na siłę i wbrew własnej woli. To czy jesteście tradycyjni czy bardziej romantykami to jest tylko i wyłącznie Waszą decyzja. Nie wykluczamy także, połączenia tych dwóch opcji. Nieważne gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie w dniu ślubu, ale istotne jest jak ten moment zapamiętacie dla siebie. Chwila, w której tego dnia zobaczycie się po raz pierwszy daje Wam możliwość celebrowania jej i zapamiętania na bardzo długo.

 

DLACZEGO WARTO DOBRZE ZAPLANOWAĆ FIRST LOOK?

Każda Para Młoda w dniu własnego ślubu jest podekscytowana. Przygotowując się osobno od wczesnych godzin porannych Wasze myśli krążą ku sobie. Z pierwszym spotkaniem w dniu wesela jest jak z pierwszym pocałunkiem. Zostaje zapamiętany i wraca się do wspomnień z sentymentem. Warto ten moment zachować dla siebie jako intymny czas, w którym jesteście dla siebie. Wasze pierwsze chwile uwiecznione przez fotografa będą najlepszą pamiątką. Prawdziwy reportaż ślubny to emocje płynące prosto z serca, dlatego takie momenty są niezwykle ważne i warto o nie zadbać. Jest to także czas, w którym fotograf może wykonać dla Was piękne portrety, kiedy Wasze stylizacje są nieskazitelne a makijaż świeży i idealny. Zadbanie o odpowiednią oprawę da Wam fantastyczny efekt. Dodatkowym atutem pierwszego spotkania tylko we dwoje (plus fotograf 😉 )jest wzięcie głębokiego oddechu i zminimalizowanie stresu. Pozostaniecie skupieni na sobie i dużo łatwiej będzie Wam stanąć przed Waszymi gośćmi.  Jest to chwila zapomnienia i ucieczki od całego szaleństwa związanego z organizacją ślubu i wesela oraz stresu jaki Wam  najczęściej towarzyszy.

 

JAK ZORGANIZOWAĆ FIRST LOOK?

Żeby wspomnienia po nim pozostały wyjątkowe warto sobie zaplanować miejsce, w którym się zobaczycie tego dnia po raz pierwszy. Pierwsze spojrzenie najczęściej odbywa się w miejscu przygotowań Panny Młodej lub w kościele (urzędzie), gdy Pannę Młodą prowadzi ojciec. Jest wiele innych opcji z których możecie skorzystać. Tutaj też wpływają na to inne czynniki, między innymi czas dojazdu i dokładane zaplanowanie harmonogramu. Skorzystać możecie z ogródka lub podwórka. Dla tych odważniejszych, możecie umówić się w miejscu, które jest dla Was sentymentalne. Pamiętajcie jednak, aby nie było ono bardzo oddalone, chyba, że zaplanujecie czas dojazdu i nie spóźnicie się na własny ślub 😉  Weźcie pod uwagę miejsca niebezpieczne, w których Panna Młoda mogłaby wybrudzić suknie lub uszkodzić buty.

First look nie musi być tylko we dwoje. Jeżeli macie drużki oraz drużbów wystylizowanych możecie ich zaprosić i zrobić wspólne zdjęcia.

Tego dnia możecie przekazać sobie wcześniej napisane listy płynące głęboko z serca. Będzie to pierwszy kontakt, łączący Was tego dnia. Nie będziecie się widzieć, ale przeczytacie od siebie wiadomości, które będą pamiątką cenniejszą jak zdjęcia.

 

Pierwsze wrażenie możecie zrobić tylko jeden raz. FIRST LOOK stał się elementarną częścią przygotowań i odgrywa dużą rolą. Zachęcamy Was abyście byli sobą w jego planowaniu. Bierzcie pod uwagę przede wszystkim, że dzień ślubu jest Waszym dniem i zaplanujcie jego oprawę wedle Waszych uczuć. To nie jest dzień jak co dzień, planowaliście go razem i pierwsze spotkanie zaplanujcie tak, aby było zgodne z Wami. Zdecydujcie sami, która opcja jest Wam bliższa.