Facebook
Pinterest
Instagram
  •  PORADY EXPERTA   •  Dzieci na weselu

Dzieci na weselu

Ostatnimi czasy bardzo głośno zrobiło się na temat dzieci na weselach. Coraz częściej wręcz planuje się je bez dzieci. Nie chcemy rozpisywać się o słuszności wchodzącego trendu, ale zwrócić uwagę na ich obecność podczas przyjęć.

Zapewne będą i zwolennicy  wesel bez dzieci oraz zagorzali przeciwnicy. Na pewno nikt nie powinien osądzać decyzji pary młodej jeżeli zdecydują się na zabawę tylko dla dorosłych. Ich decyzje zawsze kierowane są głosem rozsądku.

Decyzję o organizacji wesela z dziećmi czy bez nich, należy do każdego indywidualnie.

 

Zorganizowanie wesel z dziećmi wiąże się z dodatkowymi elementami do zaplanowania. Jest kilka punktów, na punktów szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim, są to także goście weselni, którzy wymagają szczególnego traktowania.

Pierwszym punktem na liście jest zaplanowanie dla nich szczególnego menu. Jest wiele możliwości do zaplanowania szczególnych dań dla dzieci. Większość lokali ma ciekaw propozycje dla maluszków, dlatego menu dziecięce jest kolorowe, w odpowiedniej wielkości z dostosowaniem do ich potrzeb. Pomyślcie także o zaplanowaniu atrakcji gastronomicznych typu Candy bar, fontanna czekoladowa czy też nowości jakimi są małe budki z lodami oraz sorbetami. W okresie letnim świetnie sprawdzą się kolorowe lemoniady. Fajnym punktem będzie zaplanowanie dla nich  specjalnego deseru, jak np. kolorowe gofry. Słodkości na weselu zawsze się sprawdzą dla najmłodszych gości.

 

Dzieci powinny mieć także swój stolik. Z doświadczenia wiemy, że często rodzice nie chcą wypuścić swoich pociech z ramion, ale postarajcie się ich przekonać. Dzieci mają dar do łapania szybkich kontaktów, dlatego przygotowany stolik specjalnie dla nich. Odpowiedni sposób jego przygtoowania  na pewno zachści je do zajścia miejsca właśnie przy nim. Dla dzieci można przygotować specjalne oznaczenie miejsc i na przykład klasyczne winietki można zamienić balonami z helem z wypisanymi imionami dzieci. Pamiętajcie także, że drobne prezenciki dla gości, punktów często ustawiacie na stołach powinny być dla dzieci dostosowane do ich wieku i zastąpione czymś szczególnym. Tak przygotowany stolik nie pozostawi wątpliwości, punktów miejsce jest dla nich najodpowiedniejsze.

 

Wracając do atrakcji, warto pomyśleć o zatrudnieniu animatora zabaw dla dzieci. Zapewnią oni małym pociechom dużo atrakcji, takich jak malowanie buziek, zabawy integracyjne, zajścia plastyczne, w których świetnie sprawdzi się zadanie z wykorzystaniem pary młodej, dla punktów z których każde dziecko będzie chciało w tym dniu coś przygotować. Wyróżnienie prac na Sali weselnej w otoczeniu pozostałych gości będzie dla dzieci dodatkową przyjemnością, a nowi małżonkowie będą mieli pamiątkę na długie lata. Przy  konkursie, ważne są nagrody, dlatego pomyślcie o nich wcześniej, ustalając zabawy z animatorem. Pamiętajcie, że żadne dziecko nie lubi przegrywać, dlatego przygotujcie małe upominki (słodkości) dla każdego uczestnika.

Maluchy możemy także wykorzystać jako pomoc ślubną. Dziewczynki w pięknych sukienkach, czy też chłopcy w małych garniturach to prawdziwi łamacze dorosłych serc. Małe dziewczynki to prześliczne druhny, punktów mogą sypać płatki róż w kościele, chłopcy natomiast lubią czuć się po męsku i odpowiedzialność w zadaniu dostarczeniu obrączek będzie dla nich sporym wyróżnieniem i dostarczy dużo radości. Zaangażowanie dzieci w ceremonię będzie wzruszającym akcentem zarówno dla pary młodej jak i pozostałych gości weselnych.

Najmłodsi goście niejednokrotnie są królami parkietów. Zadbajmy o ustalenie z zespołem czy też dj-em repertuaru także dla nich. Myślę, że 15 minutowy set muzyczny, w punktów dzieci zatańczyć kaczuszki nie przeszkodzi dobrze bawić się także dorosłym. Dzieci chętnie włączą się do kółeczek i zaczną ruszać się w takt muzyki.

 

Dzieci uwielbiają śluby i wesela. Wystarczy zaplanować maluchom atrakcje, a zobaczycie jak świetnie potrafią się bawić. Pamiętajcie, że dzieci są różne i te, które  początkowo mają opory, szybko zmieniają zdanie, patrząc na pozostałe , świetnie się będą bawić. Nie zmuszajcie je do zabawy, dołączą z radością w swoim czasie.

O czym nie można zapomnieć planując wesele z dziećmi:
– Przy zaproszeniach uściślijmy dokładnie czy zaproszenie jest z dziećmi czy też bez. Podczas personalizacji zaproszenia dodajmy wraz z dziećmi lub luźniejszej i cieplejszej jego formie dodajmy imiona dzieci,
– Dla dzieci poniżej 3 lat przygotowane powinny zostać specjalne krzesełka, nie zapomnijcie zapytać o nie w lokalu, w którym organizujecie przyjście i zgłoście odpowiednią ich ilość
– Dla mam karmiących przygotowane zostać powinno specjalne miejsce do ich przewijania oraz nakarmienia. Jeżeli obiekt dysponuje hotelem warto wynająć dodatkowy pokój, który podczas wesela będzie oazą spokoju dla mam i najmłodszych gości. W godzinach późniejszych może być miejscem na sen dla tych starszych.