Facebook
Pinterest
Instagram
  •  INSPIRACJE   •  Czym zastąpić oczepiny

Czym zastąpić oczepiny

Polskie wesela charakteryzują się silną tradycją. Jedną  z nich są oczepiny. Przez jednych wyczekiwane, przez innych krytykowane. To czy się na nie zdecydujecie to tylko i wyłącznie Wasza decyzja i nie ma znaczenia opinia publiczna.

Czym tak naprawdę są oczepiny? Jest to tradycja, która najczęściej rozpoczyna się od rzucania welonem, wiankiem lub bukietem przez Pannę Młodą oraz muszką lub krawatem przez Pana Młodego. W ten sposób wybiera się ,wedle tradycji,  przyszłą Pannę Młodą oraz Pana Młodego. Dodatkowo ten czas zaplanowany jest na zabawy, które nie zawsze są smaczne i często kończą się kontuzjami. Ten fakt sprawia, że spora ilość osób decyduje się pominąć ten punkt tradycyjnego wesela.

 

 

Gdybyście nie  chcieli rzucania welonem i muszką oraz zabaw im towarzyszących, przedstawiamy kilka gotowych pomysłów, czym je zastąpić.

POKAZ FAJERWERKÓW

Wybierając pokaz pirotechniczny warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym odbywa się przyjęcie weselne. Jeżeli nie ma przeciwwskazań pokaz zawsze jest miłą rozrywką dla gości. Miłe dla oka, przyjemne dla ucha jeżeli zdecydujecie się na podkład muzyczny. Wywołuje dużo pozytywnych emocji. Pamiętajcie, że pokaz musi przebiegać pod okiem fachowca, który załatwia niezbędne pozwolenia.

 

FIRE SHOW

Jest to alternatywa dla tych, których nie przekonują głośne fajerwerki. Pokaz Fire Show zwany inaczej teatrem ognia, podobnie jak w przypadku pierwszej propozycji jest dużą dawką emocji. Tutaj również mamy podkład muzyczny oraz przygotowane specjalnie do danego wesela przedstawienie przygotowane przez osoby przeszkolone. Pokaz zwykle trwa ok. 15-20 minut. Do pokazu wykorzystywane są płonące rekwizyty, pirotechnika sceniczna, kolorowe dymy, iskry oraz bardzo często muzyka na żywo. Pokaz jest efektowny. Gwarantuje sukces i zadowolenie wśród gości. Jest bezpieczny i nie zagraża weselnikom.

 

ZIMNE OGNIE

Jeżeli z jakiś względów nie można wykonać pokazu fajerwerków ani Fire Show w pobliżu Sali, w której odbywa się przyjęcie, kolejną alternatywą są zimne ognie. Ostatnimi czasy jest to bardzo popularna atrakcja weselna. Korzyścią są bardzo fajne zdjęcia. Zalecamy zakup dłuższych zimnych ogni, które maja najlepiej ok 70 cm.

 

POKAZ BARMAŃSKI

Decydując się na barmanów na wesele można wykorzystać ich kunszt oraz umiejętności i poprosić o przygotowanie specjalnego pokazu. Show  barmańskie polega na przygotowywaniu specjalnych drinków jednocześnie z efektownym podrzucaniem butelek, posługiwaniem się szjkerem oraz kostkami lodów. Przy nim wykorzystywane są także efekty pirotechniczne. Pokaz kończy się serwowaniem drinków, które barman przygotował podczas całego pokazu.

 

TRADYCYJNE TAŃCE

Podtrzymując klimat tańców i zabaw można w porozumieniu z zespołem lub dj-em ustalić wspólne tańce, które będą angażowały wszystkich gości do zabawy. Goście spędzą miło czas integrując się i dobrze się bawiąc. Są nimi między innymi zabawa w pociąg, makarena, kaczuchy i ostatnio coraz bardziej popularna belgijka.