Facebook
Pinterest
Instagram
  •  PORADY EXPERTA   •  Czym pojedziemy do ślubu? Formalności.
retro car

Czym pojedziemy do ślubu? Formalności.

Czy uda Wam się to jakoś pogodzić?

Wybór samochodu nie jest wcale łatwy, bo według statystyk większość kobiet najchętniej pojechałaby do ślubu samochodem retro, zaś większość mężczyzn- ferrari. 

Zanim wynajmiecie samochód, który zawiezie Was do ślubu, zastanówcie się po pierwsze nad budżetem, a po drugie nad waszym stylem uroczystości. Jeśli chodzi o budżet to moja rada jest taka, że szkoda pieniędzy na drogi samochód, najważniejsze by pasowała do całości. Jeśli  myślicie o rustykalnym weselu,a chcecie limuzynę to niestety nie ta droga. dwa różne style, dwie różne bajki.

 

Rodzaje i typy samochodów do ślubu.

Wśród młodych par największym powodzeniem cieszą się samochody retro i nowoczesne, sportowe.

Ostatnio modne są też rolls-royce’y, bentleye i aston martiny z lat 3o. Zdarzają się zwolennicy również limuzyn XL, której zaletą jest to że zmieszczą się w niej również świadkowie i najbliższa rodzina. Możecie też zdecydować się na samochody oldschoolowe lub – jeśli ślub jest latem – na kabriolet. Upewnijcie się jednak czy ma on składany dach (na wypadek deszczu) Nie nadaje się też na dłuższe dystanse – chodzi tu o prędkość. 

Mona też pojechać do lubu bryczką, dorożka lub karetą. Najlepiej sprawdza się ta opcja, kiedy ślub jest poza miastem, w mieście np. Rzeszowie czy w Krakowie, jest to możliwe, ale zawsze w większości przypadkach trzeba mieć specjalne pozwolenie. Moja rada – pamiętajcie, aby zaplanować bardzo dobrze trasę, poniewaz wiele ulic, miejsc jest objęta zakazem ruchu pojazdów konnych.

Myślę, że jeśli macie bardzo okrojony budżet to naprawdę możecie spokojnie pożyczyć samochód od kogoś z rodziny czy znajomych i pięknie go udekorować i też będzie super. 

 

Uwaga na retro!

Tak jak wspomniałam powyżej, jeśli zdecydujecie się na samochód retro, powinniście zadbać o to, by wasze stroje nawiązywały do jej stylu i  do stylu waszego ślubu. 

Samochód najlepiej zamówić 3-6 miesięcy przed ślubem.

 

Przed wypożyczeniem samochodu. Formalności. 

 1. zwróćcie uwagę na czas wynajmu- zwykle liczony jest w pełnych godzinach zegarowych. (SPRAWDŹCIE ILE MUSICIE PŁACIĆ ZA DODATKOWE GODZINY)
 2. sprawdźcie czy w umowie jest napisane dokładnie czy paliwo jest wliczone w cenę kosztu wynajmu i czy istnieje limit kilometrów 
 3. samochód często wypożycza się wraz z szoferem, ale może prowadzić go pan młody czy świadek – jeśli jest taka możliwość sprawdźcie jak wygląda sprawa ubezpieczenia auta
 4. jesli masz mozliwosc przed wypożyczeniem samochodu sprawdź jak wygląda wewnątrz, jego wygodę i pojemność – przede wszystkim ze względu na objętość sukni ślubnej 

Przed podpisaniem umowy z firmą 

Dowiedzcie się lub sprawdźcie w umowie co obejmuje pakiet.
Na ogół oferta obejmuj:

 • wyjazd z domu panny młodej
 • przejazd do kościoła 
 • przejazd do miejsca gdzie zaplanowano sesje fotograficzna
 • przejazd do miejsca gdzie odbywa się wesele
 • przebranie samochodu kwiatami
 • dodatkowo szofera, napije, (szampana, wodę)
Jeśli ślub odbywa się w innym miejscu niż siedziba firmy, za dodatkowe kilometry będzie trzeba dopłacić. 
Lista do zrobienia
 • wybrać samochód pasujący do uroczystości
 • wyszukac odpowiednia firmę
 • otrzymać oferty z cenami
 • podpisać umowę
 • zorganizować transport dla gości( jeśli trzeba)

 

Jeśli chcesz zobaczyć nasze realizacje z samochodami:

Lincoln Excalibur 4600

Kabriolet Retro 

Samochód zabytkowy Austin Princess