Facebook
Pinterest
Instagram
  •  AKTUALNOŚCI   •  Co zamiast kwiatów?
co zamiast kwiatow

Co zamiast kwiatów?

 

Jak ślub to i prezenty. I chociaż według mnie kwiaty to piękny prezent, wiele osób twierdzi inaczej.  Często zdarza się, że pary zaraz po ślubie wyjeżdżają w podróż poślubną i zwyczajnie nie mają co robić z taką ilością kwiatów. Kościoły nie chcą kwiatów z różnych przyczyn. Jaką więc znaleźć alternatywę na prezent zamiast kwiatów. Coś co może być przydatne, ale i zabawne. A może bardziej klasyczne, eleganckie i wartościowe.

 

Mam nadzieję, że uda mi się podpowiedzieć wam pare pomysłów, które być może zastąpią niechciane bukiety kwiatów.

 

Dobre wino.

Chociaż jest to opcja dla par, które kolekcjonują lub znają się na winach to wiele par ją wybiera, aby później móc zrobić poprawiny czy inne imprezy. 

 

Zdjęcie

Wspólnie wykonane zdjęcie parę lat temu, zdjęcie z wspólnych wakacji, zdjecie z ważnej rodzinnej imprezy, kiedy wszyscy byli razem. Bardzo często można wyliczyć na palcach momenty kiedy wszyscy spotykają się razem, w szczegolnosci kiedy ma się członków rodziny mieszkających bardzo daleko za granica. Warto mieć zdjęcie w pięknej ramce np. ze srebra tak aby wszystkie pasowały stylowo. 

 

Wykwintne słodycze.

Nie, nie mam tu na myśli żelkowych, kiczowatych słodkich bukietów, ale prawdziwe czekoladowe wyroby. Na rynku można znaleźć nie tylko piękne, ale pyszne wyroby czekoladowe, np. praliny, czekoladki nadziewane prawdziwymi konfiturami, trufle czy bakalie. Są to wyroby z najwyższej jakości czekolady i ręcznie robione.

 

Kawa czy herbata.

Na świecie kawa i herbata stanowią niesamowitą różnorodność i jakość. Dlatego jeśli uwielbiacie pić kawę czy herbatę w większych ilościach warto pomyśleć nad tą propozycją. Dobrze zacząć dzień od dobrej jakości kawy lub pić pachnącą herbatę zimną porą przy kominku.

 

Książki

Jeśli jesteście zagorzałymi czytelnikami książek to jest to świetna opcja. Proponuję jednak zrobić listę co was interesuje i rozdzielić ja miedzy gości, z doświadczenia wiem, że ta opcja musi być dobrze zorganizowana wcześniej, gdyż zdarzało się, że para otrzymała 3 takie same książki. Możecie poprosić świadków, by wcześniej zajęli się tym. 

 

Cel charytatywny
Przygotowane pudełko (duża skarbonka, )aby można było wrzucać pieniądze na cel charytatywny. To już do was będzie należał wybór ośrodka, fundacji, komu chcecie udzielić pomocy finansowej. Można również prosić o bezpośrednią wpłatę na daną fundację.  Cel charytatywny to niesamowita pomoc i piękny gest.
Czasami domy dziecka zgadzają się na zbiórkę zabawek, ale wiem że pieniądze są im bardziej potrzebne.

 

Ciuszki dla dziecka.

Jeśli para młoda ma już dziecko, często podają rozmiar i proszą o ciuszki dla swojej pociechy. Fajna opcja, bo cieszą się i rodzice i mały dzidziuś.


Jeśli macie inny pomysł, ale nie jesteście pewni czy wypada to powiem wam, że wypada. To jest wasz dzień i wasz ślub. Czasem dziwne rzeczy dla innych, są normalne dla drugich. Jeśli czujecie, że dla was dany prezent jest odpowiedni zamiast kwiatów to szukajcie fajnego tekstu do zaproszenia lub sami go stwórzcie i działajcie.  Enjoy.